Mesaj public:

avatar lup33: Asa sau sictirit femeile de azi frate...

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 277 | vizualizari: 893 | abonati: 10
membri respondenti: 8
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 2 | 21

tazz
Ți-aduci aminte de bunica Cand ne făcea cozonaci? Ți-aduci aminte de laptele acru Cand el era cel mai dibaci? Nu știu daca îți mai aduci aminte De ouăle pe care le punea, Pe cand maiaua ere sfantă Și nici o paine nu se făcea? Zahăr tos, miere de albine Unt topit, coajă de lamaie, Coajă de portocală Vanilie de se-ntreabă! Multă nucă măcinată De lapte ea detronată, Cacao și miere din belșug Esență de rom ca un fulg? Toate puse la grămadă Nepoțeii stand in tindă, Aș
29.04.2021, 20:43:23
tazz
teptand cumva pricină Bunica cu cozonac să vină? Tanasa Vasile - Cozonacii bunicii
imagine
descarca
29.04.2021, 20:43:23
tazz
Bună! Ce ochi frumoși ai Mi-i împrumuți? Aș vrea noaptea să-i visez Și să mă bucur... Și aș mai vrea și un sărut Sau două, Să iți simt buzele moi Dulci, dimineața-n rouă... În brațe să te strang la piept Să nu-ți dau drumul niciodată, Iubire, cum eu aștept O dragoste adevărată... Și peste ani ne-om aminti Cum ne-am iubit odată, Tu tot în brațe-mi să te scalzi Iubirea, nu moare niciodată... Știu că și tu mă iubești Dar nu spui nimănui, Știi că eu unul
08.05.2021, 19:43:26
tazz
te iubesc Și ești a mea, nu a oricui... Tanasa Vasile - Iubita mea
imagine
descarca
08.05.2021, 19:43:26
tazz
Sunt un copil mărunt Cu zdrențe-nșiruite, Nu vreau nimic pe cuvant, Doar lumea să mă asculte... Nu vreau să plang atunci Cand mainile-s crăpate, Și toți îmi sar în cap Că eu, sunt nulitate... Îmi plang singur de milă Singur și fără sprijin, Am și uitat de cand Eu unul, sunt chiar singur... Tanasa Vasile - Singur
imagine
descarca
14.05.2021, 20:41:12
tazz
Te văd culmea pe stradă, ``bună`` Aș vrea un sărut, Și ești frumoasă între cele M-am îndrăgostit... Pot doar să-ți spun pe nume Nimic mai mult, Și peste 20 de ani mai bine Să știm ca-m început? Ori spunemi nume de copii Ce-ți vin în minte, Așa o să-i botezăm Și lumea, o să-i alinte... Tanasa Vasile - Iubita mea
imagine
descarca
30.05.2021, 05:45:02
tazz
Miros de liliac, pe stradă-n astă seară Și chipul tău frumos, în minte mă-nconjoară, Tu făptură frumoasă, te-ai ivit într-o doară Și inima mea acum, tresare în piept iară... Ochii-ți căprui, ca două randunele Se-nvart acum ușor, în cuibul inimii mele, Se rătacesc ziua, pe cerul plin cu soare Apoi revin la mine, și iar îmi dau tarcoale... Mi te topești în brațe, atunci cand îți vorbesc Și peste zi ce trece, mai rău mă-ndrăgostesc, Doar respirația ta, o aud în
06.06.2021, 08:09:42
tazz
urechi Mi te imaginez mireasă, și noi între perechi... Ce să-mi doresc mai mult, acum, așa deodată Doar să-ți sărut buzele moi, cu gust de ciocolată, Sufletu-mi îți aparține, o viață vreau cu tine Ramane doar să-ți spun: Vrei să te căsătorești cu mine? Tanasa Vasile - Vrei să te căsătorești cu mine?
imagine
descarca
06.06.2021, 08:09:42
tazz
Te văzusem subțirea Parcă erai altcineva, Nu tu cea din școala primară Ce mă obsedai în vară... Da, tu reao, ție-ți spun Te-am iubit ca un nebun, Te iubesc culmea și acum Uite că nu vreau să-ți spun! Să rămană lumea toată C-o poveste nuanțată, Și să mă întrebe maine Unde-i ea, spune un nume? Tanasa Vasile - Doar tu
imagine
descarca
18.06.2021, 19:01:36
tazz
Ce înseamnă să fii luat de prost, Și să muncești oricand, Și să-ți sacrifici orice zi Doar pentru ei cu rost... Să fii primul care te oferi Și ultimul atunci cand ceri... Ce prost am fost cand am crezut, Că eu prin muncă dăinuii, Ce prost pot fi și-acum Cand tinereția-mi nărui... Tanasa Vasile - faBula Vezi mai puţin
imagine
descarca
26.06.2021, 09:52:12

«inapoi | inainte»
27/28
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii

sus
facebook youtube
bestwap
In Spania, cei 22 de jucatori isi fac semnul crucii cand intra pe teren. Daca ar functiona, atunci toate meciurile ar trebui sa se termine egal. (Johan Cruyff)