Mesaj public:

avatar keyy: Si cand mi se face dor......

Forumul Bestwap
Topicul: Brad real vs artificial

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 23 | vizualizari: 187 | abonati: 6
membri respondenti: 17
cod link direct: [topic=68399]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

mariuca
Niciodata nu mi-au placut plantele din plastic...Am fost insa convinsa sa-mi cumpar un bradut de Craciun artificial si am facut-o azi cu gandul la padurile noastre distruse ...Asa ca bradutul meu dragalas nu mi se pare a fi un kitsch gandindu-ma ca un conifer are nevoie de cam 15 ani pentru a fi potrivit pentru Craciun iar bradutul meu va fi Brad de Craciun de acum inainte , in fiecare an cu alt decor...Anul acesta va fi in alb,argintiu si roz...
18.11.2018, 00:17:29
rainbow25
Bradul cel mai frumos e cel natural si pentru ca nu polueaza atmosfera.Chiar alaltaieri am auzit la TV ca cel artificial polueaza.Deci fiind protectionist al Terrei aleg mereu doar plante si pomi naturali.
17.12.2018, 10:49:20
july
Eu am un brad mare intr-un ghiveci mare pe care il ornez. Nu moare taiat, si este verde tot anul. ()
17.12.2018, 13:59:35
gigabyte
brad artificial .w. protejati padurea
17.12.2018, 15:16:58
adeell
Prefer artificial
17.12.2018, 16:40:15
imoral
Artificial.da1.
20.12.2020, 13:32:34
cristi-bossu
Am un bradut artificial, dar nu pentru ca mi-am dorit eu asa ceva. Acesta, este un plastic acoperit cu ata verde. Este ceva ce polueaza nu ceva ce improspateaza aerul. Brazii, cresc si nu vad ceva criminal in a avea un brad natural in casa cat mai mult timp. Daca taiem paduri intregi de copaci care chiar sunt benefici pentru omenire, cum este atunci? Fiecare cu gandirea lui. Nu judecam pe nimeni de ce foloseste brad artificial sau natural. Parerea mea. Bradul artificial este benefic pentru ca po
20.12.2020, 13:41:59
cristi-bossu
ti sa il impodobesti in fiecare an pe acelas, iar cel natural costa in fiecare an. Dar tot mai buni sunt cei naturali, pentru ca emana miros cu adevarat de brad, nu de plastic. Oricum de anul urmator, o sa imi cumpar cate un bradut mic, cat se poate de mic, dar natural nu artificial. Nu simt ca traiesc cu un brad artificial in casa. Pe cand cu un brad natural, este altceva. Craciun fericit tuturor.
20.12.2020, 13:41:59
sweet_ice
Prefer bradul artificial, ca doar nu stau sa cumpăr în fiecare brad, doar ca să aibe miros în casa!
20.12.2020, 18:46:21
sampanie_rosee
Artificial,clar!dacă vrem să avem un brad,ar fi ideal sa îl plantăm in curte,cei care avem posibilitatea. Avem nevoie de oxigen,nu să ținem un brad tăiat în casă,pentru doar câteva zile,apoi să-l aruncăm la gunoi!
20.12.2020, 19:50:00

«inapoi | inainte»
2/3
Acasa

Forum»Diverse»Opinii produse»Brad real vs artificial