Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Brad real vs artificial

ultima pagina»

raspunsuri: 23 | vizualizari: 186 | abonati: 8
membri respondenti: 17
cod link direct: [topic=68399]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

nesufer1tu
In moda actuala brazii de craciun artificial sunt mai populari cautati decat brazii de craciun reali!! Dumneavoastra ce preferati: brazii de craciun reali sau artificiali???
25.12.2014, 22:49:58

roninul
Daca toata suflarea de la vladica pana la opinca ar intelege sa foloseasca brazii artificiali in loc de cei naturali,ar contribui la oprirea defrisarilor masive ale versantilor impaduriti cu acest arbore pretios.
26.12.2014, 16:44:01
roninul
Este inadmisibil ca pentru un moft de cateva zile sa distrugem o valoare nationala reprezentata prin padurile si asa distruse de prostia omului numai ca asa e datina.Nu vad nici o mare scofala sa distrugi,doar pentru ambitia unor inconstienti ce nu stiu,sau nu sunt constienti cat rau pot produce astfel de asasinate arboricole.
26.12.2014, 16:47:29
chip
De acord cu roninul. :D
26.12.2014, 19:28:25
goodbye2romance
Eu am bradut artiticial. :)
21.12.2015, 15:34:18
roninul
Inca o tampenie ortodoxa,o traditie paguboasa,care distruge o avutie nationala.Craciunul?O zi obisnuita,numai ca ortodoxia a transformat-o intr-o minciuna nationala.As vrea sa itreb si eu,asa,daca fiecare ar folosi bradul artificial.....turbeaza zeii creati de minmtea bolnava a popilor?Am pretentia ca romanul gandeste....dar ma insel....romanul este un criminal al mediului inconjurator.....criminal facut in veacuri de abominabila biserica ortodoxa.Asa ca,mai romane care ai pretentia ca porti cap
22.12.2015, 12:27:53
roninul
ul ca sa nu iti ploua in gat....ce gasesti pozitiv la BOR....ce gasesti benefic daca de aceste zile numite sarbatori,folosesti brad natural si nu artificial?Da-mi voie,romane inconstient,care distrugi mediul,ca esti un criminal,un inconstient,care nu meriti sa porti numele de om,faci rusine rasei umane.....Felicitari celor ce gandesc si folosesc bradul artificial.
22.12.2015, 12:27:53
o_oarecare
Eu mi-am luat brad artificial din comoditate, dar fara sa gandesc. Ca daca gandeam, imi dadeam seama ca incurajez o industrie poluanta si ca am mai produs un deseu care nu e biodegradabil, pe cand bradul real nu polueaza deloc si nu strica in niciun fel echilibrul naturii...
01.01.2016, 09:41:31
o_oarecare
Cand zic brad real, zic de ala crescut in pepiniere, special pt asa ceva...
01.01.2016, 09:42:33
vicacica
brad artificial celalalt nu miroase a coroana a cadavru mort
15.08.2018, 15:50:42

inainte»
1/3
Acasa

Forum»Diverse»Opinii produse»Brad real vs artificial