Castigatorii Premiului de la ora 21 sunt: s0oryn (10.000+), ana-an (8.000+) si andrei_tauuu (7.000+)!
depune mesaj

Mesaj public:

avatar avoure: Si oamenii sunt de cacao.z.

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina |

raspunsuri: 257 | vizualizari: 685 | abonati: 11
membri respondenti: 8
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 1 | 20

tazz

imagine
descarca
01.01.2021, 12:50:45
tazz
Un an nou cu bucurie Să îmi dea Domnul și mie, Și să-ți dea Domnul și ție Asta că-mi ești dragă mie... Și să-ți dea și sănătate Cu toții de ea s-avem parte, Și să-ți dea și fericire Și multă, multă iubire... Și să îți mai dea ceva Și mie, și dumneata, Un strop mai mult de credință Și multă recunoștință... Și să ne dea tuturor Ani mai buni și mai cu spor, Familii mari și frumoase Și chipuri mai luminoase... Tanasa Vasile - La mulți ani tuturor
imagine
descarca
01.01.2021, 12:51:56
tazz
A fost ziua mea nu demult Și nu am vrut cadou, Chiar și Crăciunul a trecut Și ziua sfantului din nou... Așa trec nopțile fără să vrei Se duc uitate-n timp, Tu-ți cauți dragostea, e trei Sună alarma în răstimp... Începi o nouă zi și-ți zici Poate că azi o s-o găsesc, Tresari, pe lang-o fată tu cand treci Oare mă place, să-i zambesc? Mă vede scurt mișcand din gene Și trece mai departe, Mă fac ca racul din desene Să nu mă-npiedic, mă dau deoparte... Doamne ce frumoasă
14.02.2021, 12:27:07
tazz
este De unde a apărut, Parcă a ieșit dintr-o poveste Ce-aș vrea să o sărut... Nu mai vreau nimic de la viață Și-i mulțumesc lui Dumnezeu, E tot ce-mi doresc de dimineață Tu ești cadoul meu... Tanasa Vasile - Cadoul meu ❤
imagine
descarca
14.02.2021, 12:27:07
tazz
Nu pot să-ți spun că te iubesc Și-mi pare rău, Și nici măcar eu ce gandesc În sufletul meu... Nu pot să-ți spun măcar Al meu viitor, Și cum inima mea, Tanjește după dor... Ceea ce simt eu pentru tine Să fie pentru noi, Multă, multă iubire Ce n-o dau înapoi... Tanasa Vasile - Iubirea mea ❤
imagine
descarca
28.02.2021, 10:18:07
tazz
Măcar un \"La mulți ani\" să-ți spun La început de primăvară, Și tot ce îți dorești de mult Ca întaia oară... Chiar mă gandeam că florile-n floresc În fiecare primăvară, Și frumusețea ta, an după an Pe mine mă doboară... Sunt copleșit și nu-ți mai spun Fără să afle alții, Că te iubesc ca un nebun Acum află părinții... Ce început de primăvară Cu picuri la fereastră, Ei nu știau că jubilau Defapt, iubirea noastră... Tanasa Vasile - Iubirea n
07.03.2021, 07:44:40
tazz
oastră ❤
imagine
descarca
07.03.2021, 07:44:40
tazz
Te strig cumva în noapte Îți strig numele tău, Și parcă printre șoapte Apare chipul tău... Mă simt chiar dat deoparte Mă simt a nimănui, Dragostea mi-o împarte Doar celui ce n-o spui... Noaptea e ea paiață Pe mine nu-mă-ntreabă, De văd cumva-mi în viață Iubirea mea cea dragă... Mă face de rușine Chiar de-i sub legămant, Și știe c-o iubesc, Atat de mult! ❤ Tanasa Vasile - Da, o iubesc
imagine
descarca
18.03.2021, 21:25:56

«inapoi |
26/26
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii