Castigatorii Premiului de la ora 21 sunt: marius90-bv (10.000+), xmarin (8.000+) si codin_mafia (7.000+)!
depune mesaj

Mesaj public:

avatar mamba-neagra: .ura..bafta.si voua.ok.

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina |

raspunsuri: 224 | vizualizari: 539 | abonati: 13
membri respondenti: 8
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 1 | 18

tazz
Cât de frumoasă ești iubito Cât de frumoasă tu poți fi, Te simt în inimă carlito Acum în ochi te pot privi... Visez la a ta sărutare La buzele tale dulci, Culmea, a ta chemare Și un șuvoi de prunci... La cât ești tu de frumoasă Și cât de dragă-mi ești, Te-aș săruta dimineață Din piept, să nu mai pleci... Tanasa Vasile - Iubito
imagine
descarca
22.04.2020, 23:30:07
tazz
Vreau să fii mireasa mea Te iubesc iubirea mea, Chiar de-i ploaie pe pămant, Te iubesc ca pe un sfant... Noaptea tu îmi dai fiori Eu mă trec pana în zori, Inima îmi e bolnava Tu-mi ei totul într-o doară... Zi-mi că mă iubești și tu Și nu vreau să sufăr, Tu-mi zici zi de zi Și eu nu mă supăr... Te iubesc! Tanasa Vasile - Iubirea mea
imagine
descarca
03.05.2020, 14:36:58
tazz
Ai apărut în gandul meu Într-o noapte, Acum nu pot să te mai scot din cap Nici pe departe... Știi, se făcea că eram cu tine Îmbrațișați, Și parcă tu erai la mine Așa de minunați! Îți sărutam gatul golaș Și ție îți plăcea, Cu-n tremurat drăgălaș Pe mine mă topea... Din cand în cand ne sărutam Și inima-mi zvacnea, Tu închideai ochii fericită Zambetu-ți tresărea... Tanasa Vasile - Iubita mea ❤
imagine
descarca
12.05.2020, 18:09:34
tazz
Ți-aduci aminte cand eram elevi? Da, chiar atunci, școala primară... Ți-aduci aminte că eram frumoși Da, chiar atunci, într-o vrară... Ți-aduci aminte că tu-mi zambeai De prima dată, În bancă cu tine mă forțai Să fiu deodată... Ți-am scris eu primul bilețel Și mie îmi plăceai, Iar tu te-ai înnroșit Doamne ce te mai iubeam... Tanasa Vasile - Colega mea ❤
imagine
descarca
25.05.2020, 19:48:37
tazz
Cat de frumoasă poți fi mamă Tu să primești așa buchet, E doar copilului din tindă Însă tu-l meriți berechet... Îmi curg acum lacrimi șiroaie Știindu-te mama mea, Și nu compar eu cu o floare Iubirea ce mi-o dai ``mata``... Tanasa Vasile - 1 iunie sau mama mea?
imagine
descarca
01.06.2020, 23:42:49

«inapoi |
23/23
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii