Mesaj public:

avatar king: Inima cunoaste ratiuni despre care ratiunea nici nu banuieste.

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina |

raspunsuri: 205 | vizualizari: 429 | abonati: 13
membri respondenti: 8
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 1 | 17

tazz
Eu te-am văzut acum doi ani Cea mai frunoasă între toate, Eu nu ştiam că incântai de ani Cu vocea ta imaculată... Abia aştept să fii la fel Tu să ne bucuri, Precum voia şi mama ta Tu să ne bucuri...
imagine
descarca
09.09.2019, 19:09:51
tazz
Ai rămas pentru mine un nimic De ce eu te-am iubit? Nici nu ai vrut să recunoşti Şi ai ramas un parazit... Iubirea ce eu ți-o purtam Tu ai distrus, E lesne că tot ce aveam Ți-era surplus.... Acum plâng după dragoste Pe stradă, Sper sa aibă milă şi de mine Să mă absoarbă... Tanasa Vasile - Ultima iubire
imagine
descarca
14.09.2019, 11:40:53
tazz
Ştii mă gândeam să te descopăr În fine, Şi mă gândeam că-mi eşti aproape Te bucuri? Aş vrea multe să-ți spun Acum, Şi de e rost pe viitor Ca nun... Să ştii că m-am îndrăgostit De tine, Şi inima mea bătăioasă Îți aparține... Tanasa Vasile - Inima mea
imagine
descarca
29.09.2019, 19:00:24
tazz
Coboară toamnă peste noi Încet şi sigur, Noi insă suntem amândoi Desigur... Eu te iubesc chiar de-i păcat, O viață... Destinul este între noi Şi-am face față... Tanasa Vasile - Doar noi
imagine
descarca
13.10.2019, 07:06:21
tazz
Să ştii că te-am văzut din nou În seara asta, Şi îmi eşti dragă pân` la sfinți Cu asta basta... De mă surprinzi cu un sărut Dulce, de-al tău, Să ştii ca eu n-am să te mint Şi-l voi dori mereu... Şi peste ani ne-om întreba De-acest sărut stingher, Tu îmi vei spune: Te iubesc! Si mâna am să-ți cer... Tanasa Vasile - Te iubesc
imagine
descarca
26.10.2019, 20:06:39
tazz
Nu am banii toți din lume Să te cuceresc, Nici cuvintele la mine Să îți spun cât te iubesc... Inima îmi e bolnavă Doar de dorul tău, Tu ființă efemeră Sărut chipul tău... Nopțile le pierd cu tine Eşti în gândul meu, Zilele îmi sunt senine Doar de dragul tău... Mi-ai dat viața peste cap Ce pot să mai spun, În lume nu mai încap Te iubesc, îți spun... Tanasa Vasile - Doar îți spun
imagine
descarca
ieri, 09:12:09

«inapoi |
21/21
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii

sus
facebook youtube
bestwap
Intotdeauna lumea a fost privita intr-un fel oarecare ca o minune: daca pentru magii de altadata a fost o minune aparitia unui astru, pentru magii de astazi este minune tocmai faptul ca nu se intampla nicio minune. (Lucian Blaga)