Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina |

raspunsuri: 175 | vizualizari: 360 | abonati: 14
membri respondenti: 7
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 0 | 16

tazz
Te vad cumva silfida si frumoasa Te vad cum numai eu vreau sa te vad, Tu esti cumva a mea mireasa Tu cu privirea ta de jad... Greu imi este sa-ti spun mai multe Si greul ma apasa, Nu are nimeni sa m-asculte Iubirea mea de-ti pasa... Imi e miros de primavara Si-aud doar pasii tai, Cum trece trenul printr-o gara Doamne, unde sunt ochii tai? Tanasa Vasile - Ochii tai
imagine
descarca
20.02.2019, 21:18:05
tazz
Iubire, mi-i gandul la tine, Iubire, mi-i dor de tine, Iubire, chiar te iubesc, Iubire, pentru tine traiesc... Iubire, imi dai zile cu soare, Iubire, inima-mi tresare, Iubire, te-as strange in brate, Iubire, tu imi dai sperante... Iubire, si tu tii la mine Iubire, ma vrei langa tine, Iubire, ai o grimasa, Iubire, esti asa frumoasa... Tanasa Vasile - Iubire
imagine
descarca
23.02.2019, 17:53:14
tazz
Parca vine miros de menta O fi de la bunica, Doar ea tine-n camara Mirosuri, ca furnica... O fi, dar nu vrea sa ne spuna Este secretul ei, Iar noi ne zbenguim Ca niste mielusei... Ne aruncam ca sfintii Cumva unde-i caldura, Si n-auzim bunicu\' Cand scapo-njuratura... Asa trecuta-u anii A mea copilarie, A noastre dulci destine Bunico, mi-i dor de tine! Tanasa Vasile - Bunica mea
imagine
descarca
02.03.2019, 00:23:54
tazz
Dar sa vorbim de papanasi Cu toate ca tu ne ingrasi, Noi incercam inaintasi Pe noi cumva tu nu contasi? Mama, cumva tu vrei urmasi Dar o clipita nu ne lasi, Mereu pe masa papanasi Eu te-nteleg ca sunt din IASI! Te rog cumva fa cativa pasi Gandeste-te la inaintasi, Nu se lasau nicicand atrasi Si-apoi sa vina copilasi! Tanasa Vasile - Papanasii cu branza
imagine
descarca
05.03.2019, 18:40:15
tazz
Palmele mele sunt prea grele Si sunt sleit far` de putere, Cumva se-ntoarce Doamne roata Sa imi mai vad odata soarta? Ori poate asta-i drumul vietii Eu sa ma dau de toti peretii, Iar in final sa spun in gluma Si eu fac parte dintr-o turma... Viata mea, tu asta esti Eu unul zic sa te caiesti, Si daca spune Domnul tare, Cumva, sa ne cerem iertare... Tanasa Vasile - Iertare
imagine
descarca
13.03.2019, 19:32:55
tazz
Doar cautam suras de primavara Doar cautam, atata doar, In ochii tai, acum spre seara Si un parfum de buduar... Eu unul caut multe-n viata Acum eu te-am gasit pe tine, Tu esti cea ce-mi dai speranta Cumva, traire spre mai bine... Deja-imi e inima vapaie Foc s-a aprins la ea, Ramane doar o valvataie Tu sa ramai mereu a mea... Tanasa Vasile - A mea
imagine
descarca
16.03.2019, 18:54:20

«inapoi |
18/18
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii