Mesaj public:

avatar dany_3l: .ee. noapte buna!

Forumul Bestwap
Topicul: Poezii

«prima pagina |

raspunsuri: 165 | vizualizari: 355 | abonati: 16
membri respondenti: 7
cod link direct: [topic=69719]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 2 | 0 | 15

tazz
Parca vine miros de menta O fi de la bunica, Doar ea tine-n camara Mirosuri, ca furnica... O fi, dar nu vrea sa ne spuna Este secretul ei, Iar noi ne zbenguim Ca niste melusei... Ne aruncam ca sfintii Cumva unde-i caldura, Si n-auzim pe bunu` Cand scap-onjuratura... Asa trecuta-u anii A mea copilarie, A noastre dulci destine Buni`, mi-i dor de tine! Tanasa Vasile - Bunica mea
imagine
descarca
12.01.2019, 23:06:19
pointless
Bunica mea era bătrână și urâtă , părinții mei erau rai , câteodată , mama mă cam bătea , tata niciodată / Atât de dor îmi e de EI sa -mi fie inima-mpacata ! .amin.
16.01.2019, 21:10:03
tazz
atat poti?
16.01.2019, 22:32:40
pointless
Îmi cer scuze , când e vorba despre bunici nu comentez . Îți cam dai seama ce replica aveam daca nu eram sincer , și lovit la corazon . Mii de scuze !!
16.01.2019, 22:37:31
tazz
Nu pot sa cred ca ai uitat De-anoastra tara toata, Nu pot sa cred inversunat C-ai dat-o pentr-o zloata... Nu pot sa cred cum te arati Si crezi ca ai un nume, Nu vreau sa-mi spui ca mai traiesti Roman si brav de tine... Tu nu uita Ca noi muncim pe-acest pamant, Pentru nimic Dar este sfant... Nu, nu vreau sa-mi spui nimic Tara ta nu te iarta, De vei batea amarnic Bate la alta poarta... Tanasa Vasile - Uitati de glie
imagine
descarca
17.01.2019, 09:41:20
tazz
Daca esti mama, nu-i mai da Palma ta este mult mai grea, N-o sa-nteleaga niciodata Copil fiind de vrajba ta... Ne-am saturat si de batai Ne-am saturat de pruncii goi, Ne-am saturat ca sunteti voi Al vremurilor prinsi de nevoi... Si nu uita tu draga mama Visele nu se destrama, Spuneai ca-s printisorul tau Si ai sa ma iubesti mereu... Tanasa Vasile - Iti pot mai spune mama
imagine
descarca
ieri, 23:07:47

«inapoi |
17/17
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Versuri - creatii proprii»Poezii

sus
facebook youtube
bestwap
Femeia este al cincilea anotimp, in care natura se odihneste, amintindu-si toate florile primaverii, toate privighetorile verii, toti strugurii toamnei si toate ninsorile iernii. (Grigore Vieru)