Mesaj public:

avatar swfletzel: Buna seara tuturor, o fata draguta vb si cu mine!?

Forumul Bestwap
Topicul: Copii pierduti pentru societat

ultima pagina»

raspunsuri: 75 | vizualizari: 17 | abonati: 6
membri respondenti: 3
cod link direct: [topic=70610]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

roninul
Nimic pe lumea asta nu este facut fara un scop...asa si acest topic....si asta pentru ca sunt alertat pentru ce vad in jur......copii pierduti,care nu stiou ce e cu ei,nu stiu ce rol au in societate,copii prizonieri ai tehnologiei,copii care nu stiu sa isi traiasca copilaria.....si,nu sunt ei de vina....mamele care influienteaza enorm viitorul si comportamentul copiilor....da,mamele,care au uitat ce inseamna sa fii copil,sa cresti sanatos cu o gandire sanatoasa si aplica un procedeu gresit copii
09.09.2019, 13:22:04

roninul
lor,influientand negativ viitorul progeniturilor din nestiinta sau chiar lene.....in primul rand,trebuie subliniat ca mama de cand e lumea si pamantul influienteaza copilul catre viitor....fiecare mama vrea sa aibe copii minune,chiar genii....dar pentru atingerea acestui scop este necesar sa va vindecati voi,mamele,copiii care ati fost,sa nu faceti totul automat,fara sa ganditi,fara sa vreti,comportamentelor dureroase ale parintilor vostri.....si,trebuie sa va ganditi ca daca copilul tau are o p
09.09.2019, 13:51:32
roninul
roblema,trebuie intai sa te analizezi pe tine insuti,sa vezi daca ai gresit cu ceva,si de ce nu,daca ai fost si esti ─âregatita sa fii mama....cat de mult ti-AI DORIT LUCRUL ACESTA SI CAT DE DEPARTE ESTI IN STARE SA MERGI PENTRU CA VIITORUL COPILULUI TAU NU CA SA FIE ASIGURAT PRIN PARGHIA TA,PE IDEEA CA lasa ca am eu si pentru el,CI PE IDEEA DACA,IN MOMENTUL IN CARE PARASESTE CUIBUL,ESTE PREGATIT DE TINE CA MAMA SA SE DESCURCE SINGUR....Din punctul meu de vedere educatia este factorul determinan
roninul
t ,educatia incepe cu tine insuti ca mama,iar in cazul copilului tau,practic,educatia incepe din timpul perioadei sarcinii...eu asa cred...si sunt sigur de asta....da,femeia joaca un rol important in educatia copilului,iat barbatul nu are alta treaba de facut decat sa le sprijine si sa le acompanieze in asumarea si indeplinirea de viitoare mamica si mamica.....in primul rand,tu ca om ar trebui sa iti iei drept model in viata natura si legile biologice...aceste repere te fac sa te simti mai puter
roninul
nica,sa ai incredere in tine,sa poti sa treci peste momentele dificile.....si sa cauti mereu solutia cea mai buna care ti se potriveste situatiei in care esti....facand asta,realizezi ca practic sarcina ta de a iesi din rascrucea de drumuri este cat se poate de simpla....stiu,multi traiesc cu falsa idee ca suntem stapanii lumii,ca avem puterea de a decide atat sorta proprie cat si a animalelor din jur.....in schimb,omule,nu uita ca nu esti decat o specie,o rasa ca oricare si nu te poti pune cu n
roninul
atura...dar,daca esti atent la ce te invata natura,ve-i avea numai rezultate benefice....sa revin la prima faza....nasterea...si am sa ma refer intai la animale.....ce legatura are...nu uita omule,ca si tu esti un animal.....sa privim animalele care urmeaza deja cursul firesc al gestatiei ,care deja isi pregatesc cuibul pentru viitorii pui,si se retrag departe de restul animalelor...priviti la ele cum fac asta....fara stress,fara fals....si,dragi mamici,trebuie sa recunoasteti ca asa ceva nu se
roninul
intampla si in cazul vostru....nasterea este un proces natural...animalele nu aleg cezariana sau veterinarul nu le face cezariana decat daca este absoluta nevoie....acuma ,pe bune,asa ceva nu ai sa vezi la rasa umana...priviti o femela caruia i se apropie sorocul...ea simte deja...se retrage intr-un loc mai ferit,intim,sa aibe liniste.....ai vazut animal sa urle,sa se zbata,sa faca asemeni unor fiinte demonice....nu....nasterea nu este pe baza de urlat.....nu le-a indus nimeni ideea ca trebuie
roninul
sa le doara,asa cum se intampla la femei.....asa ca nasterea decurge in mod normal,intr-un ritm natural,firesc in care corpul isi vede de treaba lui.....
roninul
No,hai sa vedem cum se desfasoara procesul nasterii la femei.....deja inainte de nastere femeia cu pricina este indusa in domeniul fricii,peste care se adauga discomfortul de a fi public expusa...Colac peste pupaza nu i se respecta ritmul natural de nastere,e silita sa impinga,i se administreaza medicamente care sa sporeasca artificial dilatatia,totul pentru ca oamenii se grabesc si au ritmul lor,ignorand ritmul naturii...asa ca dragi mamici si viitoare mamici,de aceea nasterea doare si devine t
09.09.2019, 14:12:55
roninul
raumatizanta atat pentru mamici cat si pentru fat.....de unde stiu....nu e greu de raspuns....am asistat la zeci de mii de nasteri la animale si am invatat ca interventia omului,inclusiv de apropierea lui fata de viitoarea mama,ingreueaza nasterea naturala in special la exemplarele tinere sau la prima nastere....femeile,in special cele din ziua de astazi,au devenit atat de sofisticate incat au uitat ca practic si ele sunt animale....asa ca dumnealor au uitat cum sa nasca natural.....nasterea nat
09.09.2019, 14:12:55

inainte»
1/8
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Totul despre copilul tau»Copii pierduti pentru societat