Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Prozelitism agresiv

«prima pagina |

raspunsuri: 928 | vizualizari: 1051 | abonati: 8
membri respondenti: 49
cod link direct: [topic=65489]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 1 | 8

roninul
ierarh????? Vi se pare de ascuns sub pres faptul ca elevii seminariști au fost violați de către ierarhul profesor????? Ce ziceti voi,sf Gura de Aur sau sf Vasile cel Mare ar fi ascuns așa ceva????? V-ar placea sa va dați copilul la seminar ca sa fie sodomizat????? Așa înțelegeți voi învățăturile idișului vostru????? Iar după trădarea totala a ierarhiei prin acceptarea sau promovarea apostaziei cretane,ti se mai pare ca aceste iude reprezintă biserica lui isus?????
27.10.2018, 16:32:47
roninul
Acum se vede rezultatul educației voastre religioase,ca ați fost forțați din fașă sa închideți ochii la orice netrebnicie,convinși ca faceți lucrarea lui isus ....deci,acceptați apostazia,erezia,rugăciunile cu ereticii,sodomia,sodomizare elevilor seminariști,simonia,minciuna,hoția si orice abuz ca e de la **inaltul**!!!!! No,dușmănii bisericii ni i-au băgat,iar prietenii bisericii ii cocoloșesc si ii acoperă,așa ca,fara pretenții....faceți curat daca vreți sa aveți o cred
27.10.2018, 16:37:37
roninul
ință adevărata...
27.10.2018, 16:37:37
doctorul
Unde ai văzut tu maior de securitate sa fie și turnător la securitate roninule? Daniel Ciubotea era obligat pr
27.10.2018, 19:48:25
doctorul
Unde ai văzut tu maior de securitate sa fie și turnător la securitate roninule? Daniel Ciubotea era obligat prin natura meseriei de preot să colaboreze cu securitatea și orice pastor de la neoprotestanti era obligat! Fostul mitropolit al banatului Nicolae Corneanu a fost primul preot care a recunoscut ca a fost obligat sa colaboreze pt că : Dintre doua lucruri rele închidere bisericii (și îndepărtarea oamenilor de Dumnezeu) și colaborarea cu securitatea, am ales pe cel mai puțin rău
27.10.2018, 19:56:10
doctorul
, pentru ca la securitate spuneam cat voiam și nu întotdeauna adevărul!
27.10.2018, 19:56:10
roninul
Te-ai interesat cați ani a stat continuu danny afara,spionând???? Nu cred ca l-a obligat cineva....a facut-o pentru bani si funcție.....a turnat la greu....și-a facut legăturile cu masonii....daca il mustra cugetul,stătea in banca lui si se apuca de alta meserie....nu,el a simțit o bucurie sa fie turnător....nu are nici o scuza....a făcut studiile afara...a fost lector afara doi ani....a cunoscut si vânturat toata Europa.....a spionat diaspora din SUA ani de zile.....stiu bine ce spun.
27.10.2018, 20:04:36
roninul
....
27.10.2018, 20:04:36
adi1975
Ortodoxule, ortodoxia nu e de 2000 de ani, deci si voi sunteti si ati fost prozeliti, ortodoxia nu s-a nascut in Romania si nu a fost finantata de tarile romane.
05.02.2023, 17:42:14

«inapoi |
93/93
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Prozelitism agresiv