Mesaj public:

avatar gratiela50: Neata.bestwap.si gata s.a trezit lumea.cli..zz.

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 38678 | vizualizari: 31130 | abonati: 54
membri respondenti: 404
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 10 | 7 | 22

ezer_
e asa cum a zis isus..si sa va intreb...neamurile aveau pe dzeu?nuu.pe duhul sfant??nuu,pe isus??.nuuu.de acea este si aceasta deosebire.neamurile aveau nevoie de toti trei...israel doar de isus.si asta ca cunoastere...dar botezul??este in sfanta treime..care vrea sa citeasca foarte atent si va vedea clar acele cuvinte..si asa veti intelege
ieri, 20:40:12
david-mihael
Nu exista nici cuvantul ortododox,nici catolic,nici evanghelist,sau baptis reformat etc,nu exista decat ceea ce Dumnezeu tatal(Iehova) si FIUL sau ISUS ,ne-a aratat cum trebui sa ne ducem modul de viata si ca exista doar un drum care duce al salvare ,UNUL singur.Nu doua nu o mie.
ieri, 20:41:17
ezer_
Ai dreptate domnule david..pentru ca nici martori lui iehova nu exista scris nicaieri..scrie doar despre isus cand a zis..ca imi veti fii martori pana la marginile pamantului..dar nu martori ai lui iehova.ci doar atat.CRESTIN...CRESTINII.
ieri, 20:49:03
david-mihael
Probabil ca nu a-ti citit cu atentie Biblia.Isaia 43:10 Voi sunteţi martorii mei“, zice Iehova, „da, slujitorul meu pe care l-am ales, ca să ştiţi, ca să aveţi credinţă în mine şi să înţelegeţi că eu sunt Acelaşi. Înainte de mine n-a fost făcut niciun Dumnezeu şi nici după mine n-a mai fost vreunul
ieri, 20:52:44
ezer_
Zice dumnezeu.nu iehova...si in alta ordine de ideii,isaia vorbeste poporului israel.nu crestinului ce avea sa urmeze...ma rog..este treaba dumneavoastra..nu imi place sa ma contrazic..chiar daca stiu foarte bine pozitia martorilor lui iehova.seara frumoasa va doresc.
ieri, 20:55:11
david-mihael
Important nu este CAT STIM din Biblie.Important este sa vedem ce a facut Isus intr-o situatie sau alta si sa FACEM LA FEL.PT ca asta insemna crestin nu?Sa il imitam pe Isus!A pus el.mana pe sabie?A participat el la vreo conducere politica?Mai important este sa FACEM,nu sa cunosatem!Degeaba scriem aici daca cand inchidem telefonul facem tot ce stim noi
ieri, 20:57:03
ezer_
Mii de scuze daca am intervenit cu ceva care sa va tulbure.am vrut sa scriu doar cu privire la botez..acum ma retrag.seara frumoasa
ieri, 20:57:18
doctorul
Dar cand îsi trimite uceniicii la propovaduirea evangheliei, nu le zice Iisus sa-i boteze in numele lui iehova, domnule david?
ieri, 21:01:53
ezer_
Domnule david,exact sa credem..dar sa credem si sa facem...ce a facut domnul isus.si anume.el a inviat...el a luat cina.el a vindecat,el a inviat din morti pe alti...el s a lasat botezat...a dat porunca sa boteze ucenici...ceea ce in cultul dumneavoastra nu prea exista sau se crede in asa ceva.nu este asa?
ieri, 21:09:25

«inapoi |
3868/3868
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie

1. Imbracaminte sport Champion cu reducere de pana la 81%. Preturi de la 59,90 lei. Transport gratuit pentru orice comanda. Vezi aici lista. - vezi detalii pe FashionUP!

2. Lego? Lichidari de stocuri la sute de seturi de constructie Lego! Pana la 50% reducere! - vezi detalii pe eMag

3. Super reduceri la articolele fashion! Transport si retur gratuit! Pana la 70% la reducere. - vezi detalii pe eMag

4. Peste 10.000 de carti pana la 9.99 lei pentru toate varstele si toate buzunarele. Vezi aici cartile. - vezi detalii pe eMag

5. Tot ce-ti doresti in materie de make-up, cu reduceri de toata frumusetea! Pana la 50% reducere la articolele pentru machiaj. - vezi detalii pe eMag