Mesaj public:

avatar o_0-xd-0_o: Ce ploua afara :( stuck in the house

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 41456 | vizualizari: 32375 | abonati: 53
membri respondenti: 411
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 10 | 8 | 22

doctorul
Nu stiu si nu am cautat dovezi ale iesirii evreilor din Egipt roninule, dar in privinta hranei biblia spune clar ca Dumnezeu le trimitea prepelite, si fiind in desert se gaseau ierburi si vreascuri uscate iar Dumnezeu trimitea
azi, 12:28:28
roninul
Mai omule,sunt 40 de ani...sunt peste 1500 de oameni...cu vreascuri si prepelite,plus apa,e bai mare. Am vazut un documentar in care se mentiona ca daco omul mananca mai mult timp carne de iepure,da coltul.
azi, 12:35:58
roninul
Marînarii,pe nave luau multa varza murata,ca de atata carne,fara vit. C se imbolnaveau de scorbut...eu am patit asa,am consumat numai carne si mi s-au slabit gingiile...dar evreii 40 de ani.
azi, 12:42:05
doctorul
Dumnezeu trimitea prepelite si un fulger sa aprinda focul. Trebuie sa ai in vedere ca la iesirea din Egipt si-au luat cu ei si burdufuri pt apa si trebuie sa consideri ca fiind in desert nu puteau calatori decat noaptea, ziua se ascundeau la umbra pe care o faceau ei sau in diferite oare, de unde luau si apa. Hrana lor era majoritar vegetariana.
azi, 12:43:28
doctorul
Prin diferitele oaze pe unde poporului se mai gaseau ierburi si ciuperci si mancau.
azi, 12:53:21
melodyana
Roninule,ani de.atunci nu erau ca anii d.amu.w.
azi, 14:14:20
melodyana
Poate.au fost 4 ani.w.numa cu calculele astea stiintifice...n.am chef sa.mi bat capu-amu.w.cine stie cum o fi fost cu atatia mii de ani in urma!
azi, 14:18:52

«inapoi |
4146/4146
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie

1. Imbracaminte sport Champion cu reducere de pana la 81%. Preturi de la 59,90 lei. Transport gratuit pentru orice comanda. Vezi aici lista. - vezi detalii pe FashionUP!

2. Lego? Lichidari de stocuri la sute de seturi de constructie Lego! Pana la 50% reducere! - vezi detalii pe eMag

3. Super reduceri la articolele fashion! Transport si retur gratuit! Pana la 70% la reducere. - vezi detalii pe eMag

4. Peste 10.000 de carti pana la 9.99 lei pentru toate varstele si toate buzunarele. Vezi aici cartile. - vezi detalii pe eMag

5. Tot ce-ti doresti in materie de make-up, cu reduceri de toata frumusetea! Pana la 50% reducere la articolele pentru machiaj. - vezi detalii pe eMag