Mesaj public:

avatar aguerro_: Cine-mi scrie un msg frumos? :)

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 52186 | vizualizari: 36380 | abonati: 37
membri respondenti: 431
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 11 | 10 | 22

alexios
Au ajuns să te ignore userii. .doh. Mai zilele trecute scriai că userii nu mai pot după postările tale. .s.
azi, 08:41:19
roninul
Ieremia 31:15..... Așa vorbește domnul** Glas se aude in Rama,bocet si plângere amara,Rahela își plânge copiii si nu vrea sa se mângâie de copiii sai,pentru ca nu mai sunt.....
azi, 08:42:06
roninul
Ieremia 31:16-17...... Așa zice domnul: infraneaza-ti glasul de la bocet si ochii de la lacrimi ca vei avea plata pentru munca ta,zice domnul,sibei se vor întoarce in tara dușmană..... 17.. Este nădejde pentru viitorul tau,zice domnul,ca fii tai se vor întoarce in hotarele lor.....
azi, 08:45:26
alexios
În topicul Ellen White am postat un scurt istoric al sectei adventiste de ziua a 7a, sectă a cărei învățături ne-o prezintă roninul. Desigur, este și istoria introducerii sabatului în dogmele adventiste. .m.
azi, 08:45:40
roninul
Ioan 19:33.... Spune ca in timpul crucificării lui isus,soldații nu i-au rupt picioarele deoarece el era deja mort.... Versetul Ioan 19:36 spune ca este o profeție îndeplinită....** nici un os de-al lui nu va fi rupt** Nu exista nici o profeție care sa se refere exact la acest moment.... Este câteodată menționat ca aceasta profeție ar apărea in Exod 12:46....Numeri 9:12... si Psalmii 34:20..... Nu este corect!!! Exod 12:46 si Numeri9:12 nu sunt profeții,sunt simple porunci.... Israel
azi, 08:52:40
roninul
iților le este poruncit sa nu rupă oasele mieilor sacrificați. In Psalmi 34:20.... se refera la oamenii corecți in general( vedeti versetul Psalmi 34:19) unde este folosit la plural) si nu se refera la o persoana anume....😯😯😯
azi, 08:52:40
roninul
*** Când era tânăr Israel,il iubeam si am chemat pe fiul meu din Egipt***--- Osea 11:1... Matei ( Matei 2:15) spune ca fuga familiei lui isus in Egipt este o îndeplinire a acestui vers.... Totuși,Osea 11:1 nu este o profeție.... Este o referință la exodul evreilor din Egipt si nu are nici o legătură cu isus.... Mate încearcă sa ascundă acest fapt prin citarea ultimei parti al versetului (** am chemat pe fiul meu din Egipt).....
azi, 08:56:36

«inapoi |
5219/5219
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie