Mesaj public:

avatar adi134: Ileana-ileana. E plin de moroseni pe aici

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 64358 | vizualizari: 40108 | abonati: 22
membri respondenti: 458
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 12 | 12 | 23

roninul
filmele artistice putini le baga in seama....si asta si pe youtube....cultura romanului este limitata....pune o poza vulgara pe fb si sa vezi cate aprecieri iei....pune una cu un om de stiinta,cu un inventator,ceva de gen,care a revolutionat lumea si vezi ca sunt aprecieri extrem de putine,sporadice....concluzia este una singura....asa si in cazul religiei...nu citesc nimic,nu cunosc nimic,dar se baga in seama....asta e realitatea....
09.07.2020, 16:14:32
crestina
Roninul tu ai citit Biblia nu ca sa te schimbi pe tine ci ca să schimbi Adevarul. Orice ti-as spune nu te va schimba pentru că tu crezi ca detii adevărul. Dar adevarul e unul singur si e Isus. Isus nu si-a pierdut vremea cu oamenii care nu au dorit sa Il asculte. Dumnezeu nu are nevoie de apărare, dar tu ai venit pe forumul crestin ca sa Il ataci.
09.07.2020, 21:57:34
adi1975
roni spui ca intelepciunea nu l-a gasit pe Dumnezeu? Citeste proverbe capitolu 8 apoi raspunde.
09.07.2020, 22:36:21
relis
.uim3. Roni ma uimesti! .lol. Dar hai sa vorbim serios, asa cum zici si tu romanul crede mai repede un actor decat un om de stiinta! Daca un muzicant zice ce dracu este virusul asta ma? Asa ceva nu exista, si acesta are o suta de mii de fani pe fb sau insta normal ca astia.l cred pe el decat pe medicul Rafila care toata viata lui s.a ocupat cu virusologia si are cativa fani toti medici si vreo doua asistente! .lol. Dar cine dracu este Rafila si ce stie asta? .lol3.
10.07.2020, 14:48:45
relis
Asa si cu Crestina, cine dracul sunteti voi ma sa.mi vorbiti mie daca eu stiu ca adevarul este Isus .lol.
10.07.2020, 14:51:18
relis
Problema mea este ca si eu cred in Isus dar stiu de ce este Adevarul meu! Nu pot avea pretentia la monopol! Adica adevarul absolut, asta pentru Crestina!
10.07.2020, 14:57:46
louyss
RONYYYYYYYYYYYY!!!
10.07.2020, 15:03:00
roninul
Adi 1975.....cred ca nu ai citit ce am scris eu.....IN CARE DUMNZEU SA CRED......CEL CREAT DE OAMENI SAU ADEVARATUL DUMNEZEU(SURSA)..... Eu nu cred ca adevaratul dumnezeu dupa ce ne-a creat pe noi a avut grija noastra care,ne aflam pe multitudinea de planete si galaxii....dumnezeul in care cred crestinii este cel creat de oameni,este clar ca buna ziua,deci si biblia a fost creata de oameni cu un scop anumit si anume stapanirea noroadelor prin frica...este inutil sa mai adaug ca orice verset bibl
10.07.2020, 15:11:58
roninul
ic este fals,scris de oameni,din imaginatia oamenilor(cler)....te-ai intrebat vreodata de ce religia este mana in mana cu statul ....nu cred.....si daca te nasteai musulman.....aveai aceeasi credinta in dumneyeul crestin.....nu cred....
10.07.2020, 15:11:58
louyss
Unde ai fost RONY??cumva cu Bil Gates ,ati trudit sa creati aceasta gripa d tip nou.ati amestecat.o cu Sida si in felul asta ati oprit PLANETA..#Mesia al vostru Antihristul ?cat mai este pânà la nasterea lui?tu trebuie sa sti ..
10.07.2020, 15:18:47

«inapoi | inainte»
6378/6436
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie