Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 64358 | vizualizari: 40108 | abonati: 22
membri respondenti: 458
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 12 | 12 | 23

roninul
oleste-l pe dumnezeul creat de om....miliarde de planete mult mai mari plutesc in spatiu iar tu,aflat intr-un coltisor al acestei planete plapande
08.07.2020, 23:56:10
roninul
ai tupeul sa imi spui sa cred in dumnezeul creat de om,ca tu ai incredere oarba in el si il aperi ca imagine.....da,este nevoie sa aperi imaginea dumnezeului creat de om ca e falsa,mincinoasa....dar pe dumnezeul-sursa nu ai cum,ca el nu are nevoia de protectia ta sau a altcuiva,de linguseli,rugaciuni,bani,lucruri scumpe,etc.....el se apara singur ....va sfatuiesc pe voi crestinii sa nu mai il aparati pe dumnezeul creat de om ca vor fi si ei la fel de meschini ca el....criminali,pedofili,orgolios
09.07.2020, 00:09:43
roninul
i,hoti,violatori,etc.....ce inseamna practic a fi hindus,musulman,cresin.....te rog sa imi arati eticheta...popii au creat aceasta diferenta,in lacomia lor,nu dumnezeul-sursa....aceasta e cea mai mare greaseala a omenirii.....credinta in dumnezeii creati de om,din fiecare religie....omoara oameni,provoaca razboaie....nici nu e de mirare ca lumea e impartita in tot atatea tabere cati dumnezei sunt creati...si culmea,toti vor acelasi lucru...suprematia mondiala.....astea sunt gandurile mele,de ace
roninul
ea postez anumite pasaje,idei detaliat...doar ca voi crestinii sunteti orbiti de frica dumnezeului vostru inoculata de generatii de popii vicleni care traiesc ca niste paraziti din munca voastra pe care le-o oferiti din FRICA.....
roninul
Si inca ceva....daca eu sunt obositor de citit,care dau multe pasaje din biblie si apoi explicatii....am o nedumerire....cum de ati reusit sa cititi voi crestinii biblia integral,ca sincer,eu am avut mare rabdare si ambitie sa o citesc intai,apoi sa o iau la analizat a doua oara integral,dupa care sa o recitesc a treia oara sa trag concluziile finale...nu mai spun de cate ori am citit pasaje intregi ca sa fac postarile respective.....si voi va plangeti de trei pagini de citit DIN BIBLIE....prin
09.07.2020, 00:26:49
roninul
postarile mele,ca totul se rezuma la versete...rezulta ca necitind postarile mele care reflecta citate biblice,nu aveti nici un respect fata de continutul biblic si religia din care faceti parte,devenind fara sa va dati seama niste ipocriti....si nu exagerez...sunt texte biblice pe care ar trebui sa le cititi cu respectul cuvenit....texte crestine.....asta rezulta din atitudinea voastra....stiu,faptul ca postez multe versete incomode pe care nici un popa nu le-ar indica,va infurie tare de tot,da
roninul
r ce sa ii faci,sunt texte din religia voastra.....ipocritilor....sa nu mai spuneti ca sunteti crestini adevarati voi,astia care habar nu aveti de continutul biblic.....
kerak
Nu stiu altii cum sunt da eu cand ma gandesc la prichiciul casei, la sfara cu motocei de crapau mațele jucandu se cu ei......oc6.roninule nu poti obliga si insulta lumea sa ti citească posturile darămite să te si mai aprobe.somn.
09.07.2020, 10:59:45
roninul
Kerak....cand spalarea creierelor in masinariile dogmatice de spalat minti de oameni, se face mai ceva decat a blugilor pana sa fie scosi pe piatza, ce pretentie poti avea ? 2000 de ani de eroare noutestamentala deja a intrat in structura genetica, a devenit adevar celular, neuronal, e ca o pata care nu mai iese… in veci. Sigur ca putregaiul vine de la iudei, fara indoiala dar suflarea lui in AUR s-a produs in crestinism. Nu exista sanse ca lumea sa se trezeasca din vraja acestei miniciuni at
09.07.2020, 11:35:32
roninul
at de frumoase pt mintile virusate deja. Vor trece sute sau poate mii de ani pana alte minciuni le vor inlocui pe acestea actuale… (vazand ca Isus nu mai revine) sau vreo minune se va produce si fiinta umana va afla adevarul cu privire la cine mama masii, ne-a creat si cu ce scop. Religia minte asa de bine, ca lumea 2000 de ani (sau 6000) a crezut miturile preluate de la alte popoare ca fapte istorice indubitabile. Si in continuare nimic nou sub soare, posibil ca doar 0,1% din populatia globu
09.07.2020, 11:35:32

«inapoi | inainte»
6376/6436
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie