Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 62870 | vizualizari: 39624 | abonati: 27
membri respondenti: 455
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 12 | 11 | 23

relis
Draga Adi, adica daca traiesc linistit dupa biblie merg in imparatia Domnului? Asta este simplu! Dar eu vreau sa cred ca Dumnezeu m.a adus aici cu un scop sa fac ceva maret! Si eu nu pot si ma oftic, imi dauneza cu ceva?
18.02.2020, 20:25:21
relis
Pe bune, tot aud pe la tv citesc peste tot ca ne.am nascut cu un scop? Mai eu chiar nu stiu care este scopul meu! Dar mi s.a parut ceva interesant pana nu.ti descoperi scopul nu vei muri! Pai daca.i asa nici nu vreu sa.l descoper! .lol.
18.02.2020, 20:32:34
relis
Stiti chiar vorbeam cu cineva despre Giordano Bruno pe care l.au ars pe rug popii din inchizitie! Oare asta a fost menirea sa? Inainte sa.l arda fiindca ii injura pe popi i.au mai bagat si un cui in limba sa nu mai poata vorbi! Pai daca asta a fost menirea lui data de Dumnezeu eu nu mai vreau frate nimic! .spe3.
18.02.2020, 20:47:07
relis
Si acum cu respectul pentru toti dar fericirea sau momente de fericire, a.ti gasit in viata voastra? Mai, Dumnezeu este bun dar imi poate spune cineva cand a fost fericit?
18.02.2020, 22:04:31
relis
Scrie undeva in biblie despre fericire?
18.02.2020, 22:05:40
deddy_
neata buna..cam.scrie...matei capitolul 5....scrie ceva despre anumite fericiri pe care omul le ar putea dobandi...cat priveste scopul omului pe pamant,este sa l cunoasca pe dzeu..restul vor veni de la sine..daca omul cu inima curata va vedea planul lui dzeu..atunci ne vom da seama care ar fi scopul fiecaruia pe pamant
19.02.2020, 07:24:27
deddy_
cat priveste acele inchizitii...nu doar acel giordano a suferit in acel mod...ci enorm de multi..si daca asta a fost planul sa se ajunga acolo...inseamna ca dzeu l a fct pe acel om demn de imparatia sa...sa nu uitam ca istoria arata multi mai multi oameni care au murit fara un anume scop...si asta pt ca satan este domnul lumii asteia....si cauta cu tot dinadins sa distruga lucrarea lui dzeu(omul)...este foarte greu sa intelegem...dar asta este adevarul...martirii au fost de la inceput...primul m
19.02.2020, 07:29:03
deddy_
artir a fost stefan..omorat cu pietre..dupa au urmate dezastrele sa le zic asa.pana acolo ca crestinii au fost aruncati la lei...
19.02.2020, 07:29:03
deddy_
satana este tatal minciuni...si cauta sa distruga in zilele din urma prin alte metode..daca in vechime ai ardeau pe rug..schingiuitii..aruncatii la animale salbatice..si fel de fel de chinuri sa se lepede de dzeu...acum o face cu o tactica asa de frumoasa ca,nah..cadem imediat in ispita si distruge sufletul omului..desi pt multi dintre noi..nu ni se pare mai nimic..insa biblia arata ca curvia si preacurvia sunt cele mai mari pacate..si uite asa..din dragostea dumnezeiasca..se da in cea fireasca.
19.02.2020, 07:35:49
deddy_
..ochiul nostru este al naibi de ispititor..cum vede ceva frumos.hop..inima face tăc...si ca niste animale de prada ce suntem..si cautam sa fornicam....cuvintele la inceput sunt prietenoase..dupa se face o apropiere..ca deh avem talent....sau ni se face cadou acest talent de la cel rau..asa ca va ramane doar cativa pasi sa infaptuim pacatul...cat priveste pacatele cele mici..acele nici nu le bagam in seama.pt ca zicem ca e ceva normal care se intampla in viata noastra..insa uitam ca orice pata
19.02.2020, 07:35:49

«inapoi | inainte»
6260/6288
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie