Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 46765 | vizualizari: 34471 | abonati: 47
membri respondenti: 420
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 10 | 10 | 22

margarita
inta lor .
azi, 16:27:29
roninul
Margarita eu nu dau doi bani pe religie....dar am cel mai mare respect pentru glia stramoseasca....ce tot ii tragi cu dumnezeu in sus si in jos...daca ar fi dumnezeu ati sta bine mersi degeaba...nu ati mai munci...asa va rupeti oasele si mai aveti ei stapan...sclaviii lui dumnezeu...sclavii unor fantome....stii ce e mai de pret pe lumea asts margarota????LIBERTATEA.....de care voi niciodata nu o ve-ti avea.
azi, 17:05:34
margarita
Iar greșești . Noi avem libertate , suntem liberi de tot ce este lumesc . Tu chiar daca zici ca esti ateu uneori de contrazici. Ai tu cumva impresia ca noi stam degeaba ? Fiecare muncește isi întreține familia , plătește taxe si impozite , in plus merge in predicare , duce un mod de viata civilizat .
azi, 17:08:19
roninul
Atat timp cat nu poti face ce vrei...nu esti liber....poti sa divortezi????? Nu ,ca iti interzice iehova....poti sa lipsesti de la adunarile voastre ca vrei sa te duci la o petrecere???nu ca trebuie sa ridici in slavi un zeu....eu pot sa fac ce vreau cand vreau....nu ma opreete nimeni...asta e libertatea....nu sa imi pierd timpul cu niste doctrine primitive si zei inventati....
azi, 17:12:20
roninul
Si nu vreau sa cad in extreme ca am ceva neaparat cu martorii...cu toate cultele....dar pacat ca voi sunteti cei mai indoctrinati....fanatici....
azi, 17:14:43
margarita
Nu suntem fanatici , suntem credincioși ... Adica suntem in stare sa si murim pentru adevar ...pe cand fanaticul omoara pentru credinta lui.. Exemplu statul Islamic ... Omoara in numele lui allah , Comuniștii in numele partidului , ortodocșii in numele trinității si tradiției ... Noi nu omoram pe nimeni , suntem pacifiști .
azi, 17:21:50

«inapoi |
4677/4677
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie

1. Imbracaminte sport Champion cu reducere de pana la 81%. Preturi de la 59,90 lei. Transport gratuit pentru orice comanda. Vezi aici lista. - vezi detalii pe FashionUP!

2. Lego? Lichidari de stocuri la sute de seturi de constructie Lego! Pana la 50% reducere! - vezi detalii pe eMag

3. Super reduceri la articolele fashion! Transport si retur gratuit! Pana la 70% la reducere. - vezi detalii pe eMag

4. Peste 10.000 de carti pana la 9.99 lei pentru toate varstele si toate buzunarele. Vezi aici cartile. - vezi detalii pe eMag

5. Tot ce-ti doresti in materie de make-up, cu reduceri de toata frumusetea! Pana la 50% reducere la articolele pentru machiaj. - vezi detalii pe eMag