Mesaj public:

avatar bogdanel33: neata..mai e vreo draguta treaza pe aici sa vb?? ast pm..pup.

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 52742 | vizualizari: 36554 | abonati: 36
membri respondenti: 431
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 11 | 10 | 22

roninul
e parohii de top sau funcții pe la mitropolie,cu acces si la parohiile bogate.....iar urâții stau la coada pana când un .popa. batran pleacă in rai( sau .iad.) si abia atunci căpăta parohie....sau...daca te tine,sari cu banul,pana la 50000 de euroi pentru o parohie ** la vad** adică acolo unde se aduc tone de moaște si mii de oițe care sa vina la ele ca la sare.... Louis....ai auzit vreodată un transfer provizoriu de ciolane putrede= moaște la tara????? Eu unul nu am auzit..... Cat p
ieri, 18:57:23
roninul
rivește ultimele cazuri rasunatoare cu miss pomohaci si miss corneliu dovedesc din plin ca poftele carnale vin atât timp cat ai timp sa te gândești la ele....dar,desi miss Bacău corneliu a luat drumul mănăstirii,nu a uitat de cele lumești si mai scăpa din când in când pe la iubitu* sa își depene amintiri pe bancheta din spate a Jeep-ului....doamne apăra si păzește,iar credincioșii de rand sa bage urgent trei cruci mari,da???? .amin. deocamdata...revin cu noutăți.....😇😇
ieri, 18:57:23
amik1
.sal3. Si seara buna! Roninul, stim si am inteles cu totii; ai dreptate, popii sunt corupti, lacomi, evazionisti, mincinosi, pacatosi. Promoveaza doar versetele care le convin, ba si adauga de la ei, pentru binele propriu si in detrimentul credinciosilor.
Dar sa revenim la religie. .pace.

ieri, 19:29:47

«inapoi |
5275/5275
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie