Mesaj public:

avatar nyk0las: Caut amanta, care fata ma vrea?

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 37127 | vizualizari: 30030 | abonati: 55
membri respondenti: 403
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 10 | 7 | 21

doctorul
Nu are legatura biblia cu istoria templului. Diferienta este de doctorita nu de istorie sau altele.
ieri, 21:45:24
deddy_
.he.e clar.ms.pt raspuns doctorul.uffff,in vechiul scrie clar..cum a fost facut tamplu..cat de mare,cine intra...cine aducea jertfa,cine canta...legile care au fost date de farisei si preoti cei mai de seama...in cele 5 cartii chiar scrie totul,pana si insirarea a fiecarei spite a celor 12 seminti...si nu are de a face biblia cu istoria templului?
ieri, 21:46:51
doctorul
Cu placere domnule teolog, care stii ca la teologie se invata doar biblia!
ieri, 21:49:30
deddy_
Dar cu ce??si cu alte carti scrise de oameni?ma rog...am o ruga...rezumate la numele nick name,meu te rog...
ieri, 21:52:20
melodyana
Nu am citit nicaieri .w.
ieri, 22:04:06
deddy_
.ura...dans..ms..am crezut ca uitase m eu,bre..ms..
ieri, 22:09:15
adi1975
doctore ipoteza ta cu acea conjunctie planetara din anu 4 i.h. nu tine fiindca dupa scrierile biblice magii l-ar fi vizitat pe Iisus la 2 ani dupa nastere adica anul 2 dupa Hristos sau istoric vorbind anul 2 al erei noastre. Martorii mi-au zis ca satan a condus steaua si atat explicatia am dat-o eu e logica si dupa data petreceri evenimentelor nu are legatura cu ce ai scris tu, iar Dumnezeu nu aduce magi adica slujitori ai satanei sa se inchine lui Iisus.
ieri, 22:18:03
camelia-white
Mai, oameni buni, dati-le-n colo de dispute si vedeti-va de credinta, daca o aveti.Nu vedeti ca nu duc nicaieri controversele astea?
ieri, 22:52:11

«inapoi |
3713/3713
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie

1. Imbracaminte sport Champion cu reducere de pana la 81%. Preturi de la 59,90 lei. Transport gratuit pentru orice comanda. Vezi aici lista. - vezi detalii pe FashionUP!

2. Lego? Lichidari de stocuri la sute de seturi de constructie Lego! Pana la 50% reducere! - vezi detalii pe eMag

3. Super reduceri la articolele fashion! Transport si retur gratuit! Pana la 70% la reducere. - vezi detalii pe eMag

4. Peste 10.000 de carti pana la 9.99 lei pentru toate varstele si toate buzunarele. Vezi aici cartile. - vezi detalii pe eMag

5. Tot ce-ti doresti in materie de make-up, cu reduceri de toata frumusetea! Pana la 50% reducere la articolele pentru machiaj. - vezi detalii pe eMag