Mesaj public:

avatar marian_avram: Un barbat adevarat nu plateste!

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 58181 | vizualizari: 38319 | abonati: 30
membri respondenti: 441
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 12 | 10 | 22

luuuys
RONINULE,pai cat d mincinos,sa fi,sa nu recunosti,k ADVENTISTII sau MARTORII LUI YEHOVA, sint ULTRASUPERIORI in ce priveste MORALITATEA si CUMINTENIA ,vizavi de ORTODOCSI??? eu d cand eram ,mic,i.am apreciat....SINT MODELE .D URMAT . macar sa ne straduim [email protected] copiem# .cat d cat
22.02.2018, 07:59:21
luuuys
Nimeni p aici.nici macar...omniprezentul...PARINTELE RONY....
22.02.2018, 15:45:27
roninul
Louis.....am înțeles ca ești paralel cu religia.....ca nu te interesează.....uite,așa ca fapt divers.....parcurgeam niste pagini interesante si ce îmi vad ochii???? Bor face mare tam tam împotriva căsătoriei gay..... Iar voi fi acuzat ca nu las **sfântă biserica** sa își facă datoria....ca am cu ceva cu înalt prea investitorul....ca ma macină faptul ca BOR nu plătește impozite, că Sfinții și preacuratii părinți și-o trag pe puteri ,că religia lor e o mare bătaie de joc.
22.02.2018, 18:20:25
roninul
... și altele la fel!!!!! Nu e nimic din toate astea, dar când văd câtă prostie plătită este în țara asta, și câți bani intră în conturile bisericii, devin brusc invidios iar invidia trezește monstrul din mine......
22.02.2018, 18:20:25
roninul
Si uite așa...bieții popisori o pun de o revolta fățișă fata de comunitatea gay....nu am nimic cu aceasta comunitate....daca intru un pic mai incisiv....si analizez situația....au fost si sunt oameni renumiti,aplaudați,premiati...respectați din lumea muzicii,filmului,afacerilor....ca sa nu mai spun de muncile mărunte,medici,ingineri,funcționari,etc.....si care nu umbla cu Kalashnikovul in mana după ortodocși sa ii extermine daca nu se apleacă supuși in fata lor.....dar ceva ma râ
22.02.2018, 18:30:25
roninul
câie pe suflet si....deja o revelație ma cuprinde....si intru in transa....si intru....si intru....si....așa...o teofanie mi se arata.....da....BOR cu toată popimea ei are dreptate....cum sa aibe cineva neobrăzarea sa se căsătorească bărbat cu bărbat sau lesbiana cu lesbiana??? E curata blasfemie......Louis....dar aici e marele clenci.....pun si eu o întrebare banala.....dar care ma macină de mult timp......HOMOSEXUALII NU SE POT CASATORI.....DAR,TOTUSI DUPA CUM VAD EU IN VIATA DE ZI
roninul
CU ZI....AU VOIE SA BOTEZE,SA CUNUNE SI SA OFICIEZE SLUJBA DE INMORMANTARE?????????😯😯😯😯😯😯😯😯😯😯
roninul
Louis....poste nu știi...homosexualii de astăzi sunt oameni simpli....au aceleași vrabie turi di nu se feresc....dar in sânul bisericii românești ortodoxe,situația este alta....mai fina,mai civila....si sa ma exprim mai plastic,mai....pe la spate..... Ceea ce nu știe omul de rand este ca seful fabricii de popi de la Iași alege pe cei mai inteligenți si cei mai frumușei studenți din facultate si....după ce ii trece prin patul lui...băieții au viitorul asigurat.....au asigurate paro
22.02.2018, 18:44:44
roninul
hii de top sau funcții pe la mitropolie,cu acces si la parohiile bogate.....iar urâții stau la coafa pana când un .popa. batran pleacă in rai( sau .iad.) si abia atunci căpăta parohie....sau...daca te tine,sari cu banul,pana la 50000 de euroi pentru o parohie ** la vad** adică acolo unde se aduc tone de moaște si mii de oițe vare sa vina la ele cs la dare.... Louis....ai auzit vreodată un transfer provizoriu de ciolane putrede= moaște la tara????? Eu unul nu am auzit..... Cat priveș
22.02.2018, 18:44:44
roninul
........Louis....poste nu știi...homosexualii de astăzi sunt oameni simpli....au aceleași tabieturi si nu se feresc....dar in sânul bisericii românești ortodoxe,situația este alta....mai fina,mai civila....si sa ma exprim mai plastic,mai....pe la spate..... Ceea ce nu știe omul de rand este ca seful fabricii de popi de la Iași alege pe cei mai inteligenți si cei mai frumușei studenți din facultate si....după ce ii trece prin patul lui...băieții au viitorul asigurat.....au asigurat
22.02.2018, 18:57:23

«inapoi | inainte»
5274/5819
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie