ionel_ionutz: Am invatat sa ofer. Nu fiindca am prea mult, ci pentru ca stiu cum este sa nu ai! ;)
depune mesaj

Mesaj public:

avatar neymar110: cine ma ajuta cu o adresa de e mail pentru fb

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 58189 | vizualizari: 38350 | abonati: 31
membri respondenti: 442
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 12 | 10 | 22

roninul
O greșeală pe care mi- o asum,este ca Ioan Botezatorul s-a născut pe 24 iunie.....eram cu ideea in alta parte....datele cronologice din Evanghelia după Luca ne permit Să credem de asemenea că dacă Elisabeta se afla în cea de a șasea lună a sarcinii în momentul când Maria a vizitat o și dacă aceasta a rămas cu dânsa încă trei luni Maria a fost de față la nașterea lui Ioan și numai după aceea s-a întors în casa ei din Nazaret.......Ioan a fost născut pe 24 iunie.... Maria
19.12.2018, 00:18:04
roninul
era deja însărcinată când Elisabeta era deja in șase luni...Maria deja avea un pic de burta...deci avea si ea macar două luni....deci Isus s-a născut toamna in mod sigur....si nu iarna,pe 25 decembrie.....fiecare sa facă un calcul.....
19.12.2018, 00:18:04
melodyana
Sarbatoarea Nasterii Salvatorului nost* Iisus...sa v-aduca in suflet Pace,Bucurie si Neprihanire in Duhul Sfant!
imagine
descarca
25.12.2018, 07:43:58
pitulicea
😄
imagine
descarca
28.12.2018, 02:50:18
claudiu48
la multi ani si as dorii ca in fiecare inima sa intre adevarul in plinatatea lui, sa muncim in adevar sa iubim in adevar sa ne rugam in adevar, sa fim cu adevarat crestini, ca o saminta vie intrun pamint bun si care da multa roada cu ajutorul tatalui din cer, multa sanatate tuturor in noul an din partea mea
01.01.2019, 01:16:32
melodyana
Botezul lui Iisus!
imagine
descarca
06.01.2019, 10:21:31
pointless
Când vorbim despre religie mai e loc și de altceva ?? Cum sa deschizi un topic pe aceasta tema și în conținut sa ai exact cuvintele necuviincioase !?
16.01.2019, 19:31:32
margarita
Când vb de religie , normal si logic ar fi sa vorbim despre lucruri spirituale , despre profeții , despre adevarul din Biblie . Aici însă jumătate din postări sunt insulte , jigniri , minciuni si pur si simplu o bătaie de joc cu părere de rău .
16.01.2019, 22:20:07
pointless
Aduna toate cuvintele ,,,,urate,,,,din postarea ta și vezi cat de Evlavioasă ești !.e.
16.01.2019, 22:27:27
claudiu48
Cand domnul a dat duh lui Adam facut din tarina, a gresit si sotia lui si el, domnul ne-a dat un duh de viata prin insusi fiul sau, domnul nostru Isus Hristos, care a spus voi fi cu voi pana la sfarsitul veacului, si ne-a lasat invataturile, ar fi mare pacat sa gresim iar, avem calea,adevarul si viata, sa invatam sa pasim pe ea cu domnul Isus,tatal din ceruri nu doreste sa gresim iar
17.01.2019, 18:27:14

«inapoi |
5819/5819
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie

sus
facebook youtube
bestwap
Femeia este al cincilea anotimp, in care natura se odihneste, amintindu-si toate florile primaverii, toate privighetorile verii, toti strugurii toamnei si toate ninsorile iernii. (Grigore Vieru)