Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: Discutii Religie

«prima pagina |

raspunsuri: 55106 | vizualizari: 37403 | abonati: 35
membri respondenti: 436
cod link direct: [topic=40266]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 11 | 10 | 22

bylly71
Ady, cat de tampiti ne crezi? In legatura cu devierea de la traseu a te lasa pe tine in poarta! Eu, cinstit daca aduceai discutia, te lasam in prima padure!
ieri, 22:53:13
bylly71
Iar cu atomul e simplu! Fizica elementara! Daca tot dai....ceva de studiu, trebuie sa cunosti acel subiect de studiu! Nu poti face studiu pe ceva ce cunosti, ca de aia studiezi!
ieri, 22:57:56
bylly71
Si ce scrie Ronin, am incetat de ceva timp sa-l mai citesc! Sa ma anunte cineva cand va avea o parere strict personala si fara alte texte citite si copiate! Trecute prin intelegerea dumnealui, ajung enormitati!
ieri, 23:02:09
adi1975
bylly nu ma surprinde constatarea ta, asta e limita bunului simt la cei fara Dumnezeu, cat despre atom si aparitia lui astept detalii.
ieri, 23:33:18
bylly71
Bun, sa inteleg si eu, sunt din Braila, merg la Buzau, sa zicem! Te iau pe tine din drum, imi spui ca vrei sa ajungi la Focsani! Da c....e, cum sa nu? Ma las de treaba mea si fac un ocol de cateva zeci de kilometri sa te duc pe tine acasa! Si tot eu sunt nesimtit! Probabil ca ai dreptate! Ca nu te-am si batut! Iar in legatura cu atomul, cred ca stiu mai multe decat stii tu despre un zeu!
azi, 00:09:18
amik1
.sal3. Seara buna! Si sa revenim la religie... .ast1. .zz.
azi, 00:14:38
ryderbird
Nu pricep de ce un om echilibrat moral s-ar crampona de misticism, amestecând impardonabil știința care a necesitat secole si decenii de studiu intens, cu nimicuri mistice ce nu necesita nicio zi de școală pentru a putea eradica gândirea si perspectiva progresului...
azi, 00:18:02

«inapoi |
5511/5511
Acasa

Forum»Stiinta, scoala, educatie»Religie»Discutii Religie