Mesaj public:

Forumul Bestwap
Topicul: 10 august

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 60 | vizualizari: 67 | abonati: 10
membri respondenti: 9
cod link direct: [topic=70329]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

silent_strike
Nu pot sa nu fie de acord cu teoria ta roninule ...dar atat timp cat INCA mai respiram putem sa ne mobilizam fara violenta sau cu violenta trebuie sa ne aparam bucata de paine ...care in ritmul asta multi dintre noi o sa o cersim peste cativa ani ...acum ne ofera tot internet supertelefoane ...masini parcuri de distractii ...alimente ieftine care stim multi cum sunt produse ...ca sa na inchida ochii ...dar asta nu inseamna ca trebuie sa dormim ...Acum ori niciodata ...sa dam dovezi noua nu la lu
ieri, 12:54:52
silent_strike
me ...sincer nu ma doare de lumea de peste hotare intratata masura incat sa ies in strada pentru ei .. pe mine ma doare de tarisoara asta ...buna rea ...mai prospera mai saraca cum o fi ...copii nostri sa nu fie nevoiti sa vina o data pe an sa.si vada proprii copii sau mai rau sa.i ia si sa vina in tara cu merg alti si se uita la animale in rezervatii ...
ieri, 12:54:52
roninul
De acord cu tine....sincer,avem sanse minime....sa iti spun o poveste....era odata o padure mare si frumoasa...cu copaci mandri si izvoare curate....si au intrat in ele niste topoare sa doboare copacii....la randul lor,copacii au tinut sfat de taina sa vada ce e de facut....dupa multe discutii,un copac batran a intrebat cum arata topoarele....copacii au raspuns in majoritate ca sunt facute din fier,cu lame ascutite....dupa aceasta veste,copacul cel batran raspunde dus pe ganduri ca nu e nevoie s
ieri, 19:14:22
roninul
a se alarmeze toata padurea,ca pericolul nu este mare...chiar daca sunt multe,inca nu sunt atat de periculoase precum se crede....si mai trece o vreme...si mai trec niste ierni....cand,printre copacii marii si mandreii paduri apar iar vesti ca au intrat iarasi topoarele in padure care doboara copacii....la fel,au loc sfaturi de taina...la fel,batranul copac pune aceeasi intrebare....CUM ARATA TOPOARELE????? Si raspunsul apare fara intarziere....topoarele sunt niste unelte taioase,cu lame ascutit
roninul
e,prevazute cu niste cozi de lemn.....Ganditor,vadit ingrijorat,copacul batran a raspuns ca ABIA ACUM E BAI....DACA TOPOARELE NU ERAU AJUTATE DE COZILE DE LEMN,NU ERA BAI....DAR COZILE DE LEMN,FACUTE CHIAR DIN LEMNUL PADURII RESPECTIVE AU AJUTAT TOPOARELE DE OTEL SA DOBOARE CU MAI MULTA FORTA COPACI MULTI....FOARTE MULTI....concluzia este ca degeaba copacii padurii lupta cu taietorii perfizi,inarmati cu topoare...in schimb daca exista tradatori chiar din padure,atunci necazul e mare....si am sa
silent_strike
Deci roninule jos palaria ...din toate cele insirate observ in cea mai mare parte sunt adevarate ...exceptie pe care o fac in urma unor verificari ale mele binenteles poate nu sunt surse credibile suta la suta ...perioada regala a fost tulbure rau ...si nu cred ca regele mihai a fost atat de matur sa ia decizia ...trecand peste astea ...fiecare padure cu uscaturile ei ...dar e vremea sa taiem uscaturile sa curatam aria cum ar spune un taran drag mie ...copacii lipsiti de vlaga ca nu fac decat sa
ieri, 20:51:40
silent_strike
.i imbolnaveasca pe restu trebuie taiati cu cozi de lemn de copac tanar daca trebuie ma bazez ca intelegi metafora ...sunt disponibil cat mai am putere sa devin coada de topor ...dar nu orice topor ...cel care aduce lumina in intunericul padurii ...cel care lasa aer celor ce vor sa creasca sa respire ...sa incante privirile cu coronamentul lor
ieri, 20:51:40
eu55555
Ronin, tu ai trei mari probleme.Acestea sunt legate de Femeie, de Biserica si de Majestatea Sa.Am aflat aceste lucruri in orice topic as fi intrat, fara nicio legatura cu ideea respectivului topic.Le aflu si in acest topic si dupa toata tristetea care nu-mi trece dupa ce noi(noi oamenii pasnici,veseli, curati,cinstiti,pasnici, fiecare cu drapelul tarii care i-a adoptat dar si al Romaniei, unii cu copii, unii cu pancarte haioase,majoritatea cu #penali pe brat sau tricou)am fost gazati si devin
ieri, 23:19:30
eu55555
nervoasa.Rar mi se intampla sa ma enervez tare insa greu mai pot suporta oamenii care stau acasa in fata tv-ului si apoi comenteaza ce au spus asa-zisii analisti politici,le diseca in cate vor ei teoriile idioate ale conspiratiei si, colac peste pupaza, incep iar cu Regele si alte probleme ce nu-i lasa sa doarma fara calmante.Mai, nene!In Piata Victoriei erau si oameni in varsta(ca tine), erau acolo si strigau impreuna cu noi, radeau si glumeau impreuna cu noi, au fost ,,gazati,, impreuna cu noi
eu55555
au stat la coada la farmacie impreuna cu noi sa cumpere masti chirurgicale ,fugeau impreuna cu noi cand eram intoxicati cu gaz(cam la 15 minute) si reveneau tot impreuna cu noi fiindca erau mai inversunati decat la inceput cand nu banuiau ca vom fi atacati ca inamici de razboi.Unii dintre ei au ramas si dupa ce am plecat eu(pentru ca dimineata urmatoare aveam tren), adica doar cu 5 minute inainte de-a incepe adevaratul ,,masacru,,.Scrie-ti ,,off-urile,, in orice topic doresti si ti se permite

«inapoi | inainte»
4/7
Acasa

Forum»Diverse»Politica»10 august