Mesaj public:

avatar creata97: Buna seara, ce faceti?

Forumul Bestwap
Topicul: Intamplari adevarate

«prima pagina | ultima pagina»

raspunsuri: 289 | vizualizari: 89 | abonati: 9
membri respondenti: 3
cod link direct: [topic=70754]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

adi1975
În mod normal, el ar fi fost pasibil de amendă (în valoare de 105 euro) şi ar fi primit un punct de penalizare, însă, potrivit legilor germane, şoferii care nu pot fi fotografiaţi pentru a li se stabili identitatea nu pot fi sancţionaţi. Totodată, proprietarii de maşini nu pot fi somaţi să dezvăluie identitatea celor de la volan.
29.03.2021, 08:30:01
adi1975
Marian Platonov, (24 de ani) originar din Mereni, raionul Anenii Noi din Basarabia, student al Universităţii Tehnice „Gheorghe Asachi” din Iaşi a împiedicat un individ labil psihic să detoneze o bombă în timpul unui examen. Tânărul era la penultimul examen de licenţă, când un individ a pătruns în sală cu două genţi, în care se aflau un obuz de jumătate de metru din Al Doilea
03.04.2021, 09:42:56
adi1975
Război Mondial, bidoane de plastic cu peste zece litri de benzină, plus un dispozitiv artizanal conceput să amorseze bomba, suficient cât să facă praf tot amfiteatrul. Deşi a spus că este terorist, are o bombă şi i-a somat să nu se mişte, tinerii nu l-au luat în serios la început, crezând că e o glumă
03.04.2021, 09:43:39
adi1975
de prost gust. Între timp, cineva a sunat la Poliţie, iar decanul facultăţii a încercat să negocieze cu atentatorul. „L-am rugat să mergem să discutăm pe hol. El a zis: «Hai să vă arăt că bomba e adevărată». A umblat prin ghiozdan, a apăsat pe ceva, s-a auzit un zgomot puternic şi a ieşit fum. Nimeni
03.04.2021, 09:44:15
adi1975
n-a fost rănit”, a povestit Ion Bogdan. „Credeam că se întâmplă doar în filme”. Decanul le-a cerut studenţilor să iasă din sală. Majoritatea s-a conformat, au rămas numai patru-cinci. Cel mai curajos dintre ei s-a dovedit Marian, care a sărit peste bărbatul rănit şi dezorientat, l-a pus la pământ şi, împreună
03.04.2021, 09:44:55
adi1975
cu colegii, l-a legat cu o curea. Poliţia l-a reţinut pe Oliver Stan (38 de ani), cercetat acum de terorism. „Nu mă consider erou, dar am văzut cum se acţionează într-o situaţie limită. Credeam că doar în filme se poate întâmpla aşa ceva. Erau colegi care îl loveau
03.04.2021, 09:45:40
adi1975
cu picioarele, voiau să-l arunce pe geam. Eu le-am spus să-l lase în pace. Dacă el a fost animal, nu trebuie să fim şi noi”, a povestit tânărul neînfricat. „Obişnuiam să cred că nu am noroc, dar Dumnezeu mi-a arătat o altă realitate” - Marian Platonov, student.                                                     
03.04.2021, 09:46:13
adi1975
O femeie în vârstă de 60 de ani a fost salvată de la moarte, de către un tânăr militar din Batalionul 1 Rachete Sol-Aer Boteni, după ce, în apartamentul său, a izbucnit un incendiu. Incendiul s-a produs duminică, iar soldatul Iancu Laurenţiu, vecin cu femeia, a sărit primul în ajutorul său. Practic, a fost trezit de strigătele disperate
07.04.2021, 16:16:00
adi1975
după ajutor.    „Eu nu am făcut altceva decât să îmi urmez instinctul uman de a da o mână de ajutor unui om căzut. Într-adevăr, pentru a salva viaţa vecinei mele, mi-am riscat viaţa mea, dar pentru asta sunt pregătit. Satisfacţia de a salva un om de la moarte este inimaginabilă! Dacă puteţi să ajutaţi, nu ezitaţi,
07.04.2021, 16:16:40
adi1975
însă fiţi raţionali”, a transmis militarul, care se află intubat în spittal, după ce a inhalat fum. Gestul militarului a fost apreciat de superiorii săi, care i-au dedicat o postare pe pagina de Facebook a MApN. „Proprietara apartamentului, o femeie în vârstă de aproximativ 60 de ani, supraponderală şi nedeplasabilă, a fost evacuată de către vecini, fiind găsită
07.04.2021, 16:17:46

«inapoi | inainte»
28/29
Acasa

Forum»Diverse»Curiozitati»Intamplari adevarate