Ai o imaginiatie bogata si talent la scris?.gand1.
Continua aceasta povestire thriller si poti castiga cel putin 17.000 de plusuri!
depune mesaj

Mesaj public:

avatar f3t1tzar3a: O zi buna .bestwap. .pupi. .love. Stefan

Forumul Bestwap
Topicul: Obligatiile copilului

ultima pagina»

raspunsuri: 15 | vizualizari: 146 | abonati: 54
membri respondenti: 10
cod link direct: [topic=52503]clic aici[/topic]
aprecieri topic: 0 | 0 | 0

therese
Care sunt obligatiile copilului fata de parintele sau?O mama spune:,,Te-am crescut,te-am educat,acum esti obligat sa ma intretii financiar!Daca nu,te dau in judecata!,,Avand in vedere ca e vorba de un parinte care poate sa munceasca dar mandria lui e mai presus de orice,ce se poate spune in situatia aceasta?Mai rau decat asta spune:,,Te blestem pentru ca mi-am pierdut timpul pe langa tine si nu am putut sa am un servici!,,Oare...voi cei care sunteti parinti,cum procedati cu odraslele voastre??
10.10.2010, 17:13:01

therese
Mai exista cazuri asemanatoare cu acesta si cum trebuie procedat in cazul ambelor parti?
10.10.2010, 17:14:57
progress
simplu. iti iei catrtafusele si te cari. nu are rost sa-ti bati capul cu o mama nebuna.
10.10.2010, 17:16:35
natura
copiii, in viziunea mea..nu au nici o obligatie...dar, cateva indatoriri le va avea, doar daca va dori, atunci, cand, nu voi mai putea eu, sa le ofer, cate ceva!....nu i am crescut, pentru a le creea obligatii, doar pentru a i educa si povatui, sa poata sa discearna ce este bine si rau, si i am ajutat, la dezvoltarea propriei lor personalitati, cum si cand sa si o puna in valoare...iar libertatea copiilor mei..a fost, multumirea mea! mi au demonstrat, ca ...sunt minunati!...
10.10.2010, 17:21:37
natura
Ca mama, imi este greu sa ti dau un sfat, acum!..ce ar trebui sa faci....doar, sa o faci sa inteleaga, ca nu asta a fost menirea ta pe pamant..obligatia fata de persoana, dumneai.......ca si copil, nu am fost pusa in situatii de genul acesta!...imi ajut parintii, ii iubesc de mor, dar nu mi cer ei asta, si nici nu au facut o..! sfaturile, sunt cam cu 2 taisuri..!..daca, totusi, compromisul nu exista in relatia voastra....mergi, inainte!...dar, pe undeva sa nu o uiti!, arata i ...ca o iubesti
10.10.2010, 17:27:06
natura
..ca o iubesti, pentru ca ti a dat viata, te a crescut pana la o anumita varsta....si nu ai obligatie.....dar respect , DA!....uufff! foarte complicat!...
10.10.2010, 17:28:20
wiki
De acord. Complicat si dureros cand grija i.ti este obligata. Ai mei au divortat in ziua in care m.am nascut. Dupa 17 ani tata m.a amenintat ca ma da in judecata findca el platind o pensie alimentara putea avea pretentia sa.l ingrijesc... Am simtit atunci ca prefer inchisoarea .he. asta daca exista vre.un judecator sa ma condamne. Daca am gresit, imi primesc oricum pedeapsa. Am facut tot ce era in putinta mea... Un sfat intelept nu am nici eu, iartam.i izbucnirea. Iti doresc insa mult curaj.
10.10.2010, 17:55:26
andrada25
Atat pot sa spun: -Vai de partintii ce nu asculta de copii! Halal copii ! Nu vreau sa spun mai mult, dar cred ca intelegi!
10.10.2010, 21:23:48
o_oarecare
Scriu din perspectiva copilului, parinte deocamdata nu sunt. Singurii care au avut la un moment dat o alegere de facut au fost parintii; cata vreme au ales sa aiba copii, toate obligatiile si responsabilitatile ce decurg de aici lor, parintilor, le revin.
10.10.2010, 22:10:03
aurel39
Sincer ma depaseste situatia expusa. Ma intreb in ce masura se pot numi parinti asemenea persoane.gand3. Obligatie ai doar pt ceea ce ai facut tu,nu pt ce ti s a facut. Daca ti s a facut un bine,e bine sa fii recunoscator,dar nu ai obligatie,doar constiinta
10.10.2010, 22:33:40

inainte»
1/2
Acasa

Forum»Diverse»Altele»Obligatiile copilului